Praca sprzedawca

Informacje z rynku pracy

Pierwsze wspomnienie

Niedawno na studiach omawialiśmy problem rozrastającego się konsumpcjonizmu w Polsce. Jako zadanie domowe nasz wykładowca zadał nam zastanowienie się, jakie jest nasze najwcześniejsze wspomnienie związane z zakupami i sprzedażą z czasu naszego dzieciństwa. Zadanie dość ciekawe, gdyż miało na celu pokazać, że sprzedaż i zakup obecne są w życiu człowieka od samego początku i ciągną się za nim przez wszystkie lata jego dorastania i starzenia się, sprzedawca Toruń.

33Z braku lepszego zajęcia, całą drogę z uczelni do domu poświęciłam na intensywne grzebanie we własnych wspomnieniach i poszukiwanie tych związanych ze sprzedażą. Po godzinie rozmyślań byłam niemal przekonana, że moje pierwsze wspomnienie dotyczące sprzedaży pochodziło z okresu gdy mogłam mieć około 4-5 lat i razem z babcią udałam się do pobliskiego sklepu w celu zrobienia zakupów. Jak to małe dzieci mają w zwyczaju, do sklepu do zabawy wzięłam ze sobą swój nowy zestaw różowych filiżanek i garnuszków, które dostałam w prezencie. Wielka była moja radość, gdy wszyscy klienci w sklepie wraz panią sprzedawczynią zachwycali się moim pięknym zestawem. Pomyślałam, że warto byłoby ich wszystkich zaprosić na obiad, co też uczyniłam. Każdy z osobna z miłym uśmiechem zapewnił, że następnego dnia przyjdzie na zapowiadaną ucztę, a ja nie mogłam się doczekać!

Pamiętam swoje rozczarowanie, gdy okazało się, że następnego dnia nikt na planowanym obiedzie się nie zjawił, a babcia wyjaśniła mi, że klienci stojący w sklepie po prostu żartowali. Żarty żartami, a mnie było naprawdę przykro.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *