Praca sprzedawca

Informacje z rynku pracy

Plusy i minusy pracy jako sprzedawca – opinie pracowników

zalety i wady pracy jako sprzedawcaNikt nie przeczy temu, że praca w roli sprzedawcy do łatwych nie należy. Z pewnością bardzo łatwo jest oceniać pracę, której nigdy się nie podjęliśmy.

Najlepiej jest zaczerpnąć opinii od osób, które miały styczność z tym zawodem. Co oni mają do powiedzenia w tej kwestii? Oceniają, że wszystko zależy od tego w jakim sklepie się pracuje. Podkreślają, że często jest to realnie ciężka fizyczna praca, bardzo wiele procedur i wiele rzeczy trzeba nauczyć się w bardzo krótkim czasie. Jednak ta sama osoba mówi o tym, że praca ta daje wiele satysfakcji, a jeśli lubi się kontakt z ludźmi to ten zawód powinien się spodobać chętnemu.

Inna osoba mówi o tym, że ta praca wiąże się często z dziesięcioma, a nawet dwunastoma godzinami na nogach, z „użeraniem” się z klientami, presją na kasie, ponieważ ustawia się kolejka i ludzie w niej zaczynają się denerwować i przebierać nogami. Przy dostawach natomiast trzeba się liczyć z przenoszeniem ciężkich kartonów, które nierzadko ważą nawet dwadzieścia kilogramów.

Jakie wymienia plusy? Zniżki na produkty sprzedawane w sklepie, przykładowo ubrania, możliwość odłożenia się interesujących rzeczy z wyprzedaży. Podkreśla też często bardzo przyjemną atmosferę w pracy i przyjaznych współpracowników. Niekiedy pracownicy otrzymują także bony urodzinowe, które mogą zrealizować w sklepie.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *